Primăria pune la dispoziţie microbuze pentru cei care vor să meargă la Bâlci
Și anul acesta, în perioada 10-15 august, Primăria Giurgiu va pune la dispoziția cetățenilor o linie suplimentară de transport în comun pentru Bâlciul de Sfânta Maria.
Traseul va avea următoarele stații: 4 Pietre, Billa, Bd. București, Centrul Medical EMA, Piața Centrală, Autogară, Parcul Elevilor, Drumul Fermei, Bâlci.
Joi, 10 august, și vineri, 11 august, microbuzele vor circula spre/de la bâlci între orele 16:30 – 21.00, iar vineri, sâmbătă, duminică și luni, între orele 16:30 – 22.00. Prețul unui bilet va fi de 2 lei.
Iată programul detaliat al curselor spre/de la bâlci:
Joi, 10 august, și vineri, 11 august:
Plecări stație 4 Pietre: 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30
Plecări stație Bâlci: 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00
Sâmbătă, duminică, luni și marți (12 – 15 august):
Plecări stație 4 Pietre: 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30
Plecări stație Bâlci: 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00