Get Adobe Flash player
+37
°
C
+38°
+23°
Giurgiu
, 22
+39°+24°
+39°+23°
+37°+21°
+39°+23°
+38°+21°
+39°+21°
Prognoză pe 7 zile

Arhive

Giurgiuvean arestat preventiv pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală

La data de 29 aprilie a.c., ora 8.50, Poliția oraș Bolintin Vale a fost sesizată prin apel 112, de către o femeie, din localitatea Malu Spart, cu privire la faptul că vecinul său ar fi fost agresat fizic – informează IPJ Giurgiu .

În temeiul sesizării, la fața locului s-au deplasat polițiștii, iar, din primele cercetări, a reieșit faptul că, la data de 28 aprilie a.c., ora 22.30, un bărbat, de 45 de ani, în timp ce se afla la locuința unui alt bărbat, de 50 de ani, din localitatea Malu Spart, județul Giurgiu, pe fondul unui conflict spontan, l-ar fi agresat fizic pe acesta din urmă, prin aplicarea unor lovituri la nivelul feței.

Ca urmare a loviturilor primite, victima ar fi căzut și s-ar fi lovit cu capul de pavajul din beton.

Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovirea sau alte violențe.

Ca urmare a investigațiilor efectuate în cauză și având în vedere faptul că leziunile suferite au pus în primejdie viața bărbatului agresat, a fost dispusă schimbarea încadrării juridice din lovirea sau alte violențe în vătămare corporală.

La data de 30 aprilie a.c., pe baza probatoriului administrat, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Bolintin-Vale, bărbatul în cauză a fost reținut, pentru 24 de ore.

La aceeași data, instanța de judecată a dispus, față de acesta, măsura arestării preventive, pentru 30 de zile.

Advertisement

Arhive