FOTO! Accident grav de circulaţie cu trei victime, în zona Bibiţa!
Sâmbătă, 19 iulie 2014, pe DN 5, Bucureşti-Giurgiu, pe sensul cu direcţia spre Giurgiu, în zona Bibiţa, un autoturism Volkswagen Passat, cu numere de înmatriculare de Republica Moldova, condus de un şofer, în vârstă de 38 de ani, a părăsit partea carosabilă, a intrat în şanţ şi s-a oprit într-un cap de pod.
În urma impactului conducătorul auto, Y. M. A., şi soţia acestuia, Y.A.N., în vârstă de 30 de ani, au fost răniţi uşor, iar fetiţa lor, de doar nouă luni, care se afla pe locul din dreapta spate, în scaun special dotat cu elemente de siguranţă montat pe bancheta din dreapta spate, a fost accidentată grav.
Nefastul eveniment s-a produs la ora 7.45, pe Drumul Naţional 5, în afara localităţii Frăteşti.
Celei trei victime, de origine turcă, dar care locuiau în Republica Moldova, au fost transportate la Spitalul Judeţean de Urgenţă Giurgiu. Medicii giurgiuveni au decis să ceară sprijinul unui elicopter SMURD care a transportat-o pe micuţă, aflată în stare critică, la un spital specializat din Bucureşti.
La această oră cercetările sunt continuate de Poliţia Rutieră Giurgiu.
Potrivit poliţiştilor accidentul s-a produs din cauza oboselii, şoferul adormind la volan.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest şi nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. Poliţiştii Serviciului Rutier din cadrul I.P.J Giurgiu efectuează cercetări fată de conducătorul auto sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.
















