Get Adobe Flash player
+37
°
C
+38°
+23°
Giurgiu
, 22
+39°+24°
+39°+23°
+37°+21°
+39°+23°
+38°+21°
+39°+21°
Prognoză pe 7 zile

Arhive

Prins beat la volan, a refuzat recoltarea de probe biologice… şi s-a ales cu un dosar penal!

sofer-beat2În noaptea  de 11/12 septembrie a.c., în jurul orei 00.30, polițiștii giurgiuveni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu privind supravegherea si controlul traficului rutier pe Drumul Județean 601, în localitatea Crevedia Mare, au procedat la oprirea în trafic a unui autoturism condus de către un tânăr, de 31 ani, din localitatea Cartojani.

Deoarece acesta emana halenă alcoolică i-a fost solicitat să fie testat cu aparatul etilotest, însă a refuzat.

De asemenea, tânărul în cauză a refuzat să fie condus la o unitate spitaliceasca în vederea prelevării de mostre biologice.

În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de refuz sau sustragere de la prelevarea de mostre biologice.

Advertisement

Arhive