Ambulanţa Giurgiu are un nou director
Serviciul Judeţean de Ambulanţă Giurgiu are un nou manager. Medicul Elena Cristina Dinu l-a înlocuit pe stomatologul Iulian Stoenescu.
Serviciul Judeţean de Ambulanţă Giurgiu are un nou director, începând de astăzi, luni, 21 octombrie. Este vorba de nimeni alta decât cunoscutul medic şi politician Elena Dinu. Medic de profesie, Elena Dinu are o vastă experienţă în domeniu, după ce în 2010 a ocupat şi funcţia de manager al Spitalului Judeţean Giurgiu, iar prin intermediul funcţiei de subprefect pe care a deţinut-o, a fost responsabil de sistemul sanitar giurgiuvean.
Elena Dinu a fost numită pe o perioadă interimară şi chiar din prima zi a mandatului a început să se familiarizeze cu personalul şi cu activităţile specifice acestei instituţii.