Get Adobe Flash player
ziare.antena3.ro

Arhive

Astra Giurgiu este noul lider al Ligii 1!

budescu-astra-craiovaAstra Giurgiu a trecut pe primul loc în Liga 1, duminică, în urma victoriei obținute pe teren propriu, împotriva Universității Craiova, scor 1-0, în runda cu numărul 20 a Ligii 1.

Cuplul Alibec&Budescu din nou letal…

Singurul gol al partidei a fost marcat de atacantul Denis Alibec, în minutul 50, după greșeala fostului stelist, Mihai Bălașa. Fundașul oltenilor, a pierdut mingea aproape de mijlocul terenului, Budescu a recuperat și pasat către Alibec, acesta îndeplinind o simplă formalitate, unul la unul cu portarul Popescu. Au mai fost ocazii importante, în repriza secundă, însă, fără efect pe tabela de marcaj.

În urma acestui rezultat, Astra Giurgiu însumează a opta victorie consecutivă, în Liga 1. Echipa antrenată de Bogdan Andone urcă pe primul loc al Ligii 1, cu 40 de puncte, devansând liderul CFR Cluj (38 de puncte), care a pierdut la Botoșani, scor 1-2. Podiumul este completat de învinsa giurgiuvenilor, Universitatea Craiova, cu 34 de puncte.

Echipele de start:

Astra Giurgiu: Lazar – Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic – Enache (Bruno), Simion (Dandea), Crepulja, V. Gheorghe (Răduţ) – Alibec, Budescu.

Antrenor: Bogdan Andone

Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Bălaşa, Acka, Vătăjelu – Mateiu (Ivanov ), Cicâldău, Bancu – Zakaric (Bărbuţ), M. Roman, Mihăilă (Ivan).

Antrenor: Victor Piţurcă

Comentariile voastre sunt încurajate şi deschise. Injuriile, insultele, calomniile sau orice tip de comentariu agresiv sau neargumentat vor fi eliminate.
De acelaşi tratament vor avea parte şi atacurile personale asupra altor cititori, sau asupra persoanelor publice ori asupra autorilor materialelor.