Bătrână blocată în casă, salvată de pompierii giurgiuveni FOTO
Pompierii giurgiuveni au sărit astăzi în ajutorul unei bătrâne, din Giurgiu, care, din cauza vârstei înaintate şi a problemelor medicale, nu a mai reuşit să deschidă uşa apartamentului în care locuia.
Două echipaje (unul de pe o autospecială şi altul de pe o ambulanţă SMURD), din cadrul Detaşamentului de Pompieri Giurgiu, au intervenit astăzi, în jurul orei 10:40, în cartierul Tineretului, blocul E 2.
S-a intrat printr-un geam de fereastră, pentru că apartamentul se afla la parter, şi s-a deblocat uşa din interior. Solicitarea a fost făcută prin 112, deoarece persoana nu a mai răspuns la uşă.
Intervenţia a durat doar câteva minute, femeia, în vârstă de 73 de ani, fiind preluată de un echipaj de la SAJ şi transportată la Spitalul Judeţean de Urgenţă Giurgiu.

















