Get Adobe Flash player
+37
°
C
+38°
+23°
Giurgiu
, 22
+39°+24°
+39°+23°
+37°+21°
+39°+23°
+38°+21°
+39°+21°
Prognoză pe 7 zile

Arhive

Cercetat pentru încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție provizoriu

La data de 7 aprilie a.c., ora 17.05, polițiștii Secţiei nr. 3 Poliţie Rurală Bolintin Vale au fost sesizaţi prin S.N.U.A.U. 112 de către o femeie, din comuna Bolintin Deal, cu privire la faptul că sotul său ar fi încălcat ordinul de protecție, potrivit IPJ Giurgiu.

În temeiul sesizării, la fata locului s-a deplasat echipa operativă, iar, din primele cercetări, a reieșit faptul că un bărbat, de 58 de ani, din comuna Bolintin Deal, județul Giurgiu, ar fi revenit la domiciliu, deși avea emis un ordin de protecție provizoriu pentru săvârșirea infracțiunii de distrugere.

În aceeași zi, ora 10.00, polițiștii secției au fost sesizați de către soția acestuia, cu privire la faptul că bărbatul în cauză ar fi distrus unele bunuri din locuință.

Pe baza probatoriului administrat, sub coordonarea procurorului din cadul Parchetului de pe lângă Judecătoria Bolintin Vale, bărbatul bănuit de săvârșirea infracțiunii de încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protectie provizoriu a fost reținut, pentru 24 de ore.

La data de 8 aprilie a.c., unitatea de parchet competentă a dispus, față de acesta, măsura controlului judiciar, pentru 60 de zile.

Advertisement

Arhive