Get Adobe Flash player
+37
°
C
+38°
+23°
Giurgiu
, 22
+39°+24°
+39°+23°
+37°+21°
+39°+23°
+38°+21°
+39°+21°
Prognoză pe 7 zile
ziare.antena3.ro

Arhive

Copia Icoanei Maicii Domnului „Paramythia” (Mângâietoarea) va fi adusă la Biserica din Popești Manuc, comuna Săbăreni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Dr.Ambrozie, Episcopul Giurgiului, sâmbătă, 18 noiembrie, va fi adusă în Biserica din Popești Manuc, comuna Săbăreni, copia Icoanei Maicii Domnului Paramythia (Mângâietoarea) de la Mănăstirea Vatoped – din Sfântul Munte Athos.

Sâmbătă va fi primirea Icoanei și slujbă de Priveghere, iar duminica va fi săvârșit Paraclisul Maicii Domnului Mângâietoarea și Sf. Liturghie la care va sluji Preasfințitul Părinte Dr. Ambrozie, Episcopul Giurgiului, împreună cu un sobor de preoți și diaconi.

„Aducerea acestei Sfinte Icoane a Maicii Domnului Paramythia (Mângâietoarea)  este un moment istoric și o mare binecuvântare pentru parohia noastră, fiind plini de recunoștință și nădăjduind că Maica Domnului va păzi comunitatea noastră și devenind Ocrototioare  tuturor celor care se vor ruga cu credință Icoanei Ei”, ne-a transmis părintele Sebastian Dragomir, parohul Bisericii din Popești Manuc, comuna Săbăreni.

Advertisement

Arhive