Get Adobe Flash player
+37
°
C
+38°
+23°
Giurgiu
, 22
+39°+24°
+39°+23°
+37°+21°
+39°+23°
+38°+21°
+39°+21°
Prognoză pe 7 zile

Arhive

Deszăpezire în regim continuu pe drumurile județene: DJ 503, prioritate zero

Echipele Direcția Județeană de Transport, Administrare Drumuri și Control Trafic Giurgiu au acționat în această perioadă cu toate resursele disponibile pentru menținerea circulației rutiere în condiții de siguranță, în contextul ninsorilor abundente. Nu mai puțin de 32 de utilaje de deszăpezire au fost mobilizate pe teren, fiind împrăștiate aproximativ 1.600 de tone de material antiderapant pe drumurile județene.

În prezent, intervențiile sunt concentrate pe drumul județean DJ 503, care a fost închis temporar din cauza condițiilor meteo nefavorabile. Utilajele acționează pentru degajarea stratului de zăpadă, obiectivul fiind redeschiderea circulației în cel mai scurt timp posibil.

Se acționează pentru a-l deschide în cel mai scurt timp. Toate celelalte drumuri județene sunt deschise circulației rutiere și se circulă în condiții de iarnă. Se lucrează și pe acestea pentru îndepărtarea stratului de zăpadă”, a declarat Daniel Cărpușor, director general al instituției.

Autoritățile recomandă participanților la trafic să circule cu prudență, să adapteze viteza la condițiile de iarnă și să se informeze înainte de plecare asupra stării drumurilor. Intervențiile vor continua atât timp cât situația din teren o va impune.

One Response to Deszăpezire în regim continuu pe drumurile județene: DJ 503, prioritate zero

    Lasă un răspuns

    Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

    Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

    Advertisement

    Arhive