Get Adobe Flash player
ziare.antena3.ro

Arhive

GALA SPORTULUI 2019. Cei mai buni sportivi și antrenori din Giurgiu! (FOTO)

IMG_0931-2Sportivii și antrenorii cu cele mai bune rezultate din 2019 au fost premiați de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Giurgiu, în cadrul unui eveniment (cândva tradiție!) la final de an, Gala Sportului Giurgiuvean.

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Giurgiu a organizat ieri, la restaurantul Casa Românească”, o seară a superlativelor din sportul giurgiuvean, unde au fost premiaţi cei mai valoroşi sportivi, antrenori şi/sau conducători de cluburi. Diplomele, cupele, medaliile şi bonusurile financiare au fost oferite de Mirel Marin, directorul Direcției Județene pentru Sport Giurgiu, cel care a oficiat această gală.

81668052_1230492507150779_2782009794049867776_o

82151942_1230492497150780_8149885351092027392_o

Deputatul de Giurgiu, Toma Petcu, preşedintele organizaţiei judeţene a ALDE, a oferit fiecărui premiant 300 de lei.

IMG_0940-2

Deputatul Toma Petcu a fost reprezentat la eveniment de Silviu Dumitrescu, preşedintele organizaţiei municipale ALDE Giurgiu.

Nominalizaţii Galei Sportului Giurgiuvean 2019

Realizat, strict pe baza rezultatelor internaţionale, TOP 10 a adus o situaţie inedită cu doi performeri, la egalitate, pe locul 7.

Dar, iată cum arată TOP 10:

  1. Florentin Vasilescu – CS IONUȚ MITREA – 416,5 p
  2. Bogdan Creață – CS IONUȚ MITREA – 275,5 p
  3. Vlad Surcel – CS IONUȚ MITREA – 240 p
  4. Gabi Ștefan Anculescu – CS IONUȚ MITREA – 128,5 p
  5. Ionuț Mitrea – CS IONUȚ MITREA – 127,5 p
  6. Marius Crețu – CS „AQUILA” GIURGIU – 84,5 p
  7. Anton Cristea și Alexandru Cristea – CSM Giurgiu – 64 p
  8. Teodora Denisa Ristea – CS „AQUILA” GIURGIU – 54 p
  9. Diana Saizu – CSM Giurgiu – 52 p
  10. David Tataoană – CS „AQUILA” GIURGIU – 29 p

80560958_1230494420483921_5162874453016707072_o

Primele trei cluburi din Giurgiu sunt:

CS IONUȚ MITREA GIURGIU – locul I

CS AQUILA GIURGIU – locul II

CSM Giurgiu – locul III

La categoria „Antrenorul anului 2019”, clasamentul a fost următorul:

Ionuț Mitrea – CS IONUȚ MITREA – locul I

Ion Chelu – CS AQUILA Giurgiu – locul II

Anton Cristea – CSM Giurgiu – locul III

Comentariile voastre sunt încurajate şi deschise. Injuriile, insultele, calomniile sau orice tip de comentariu agresiv sau neargumentat vor fi eliminate.
De acelaşi tratament vor avea parte şi atacurile personale asupra altor cititori, sau asupra persoanelor publice ori asupra autorilor materialelor.
Vă mulţumim pentru înţelegere.

Arhive