Get Adobe Flash player
+37
°
C
+38°
+23°
Giurgiu
, 22
+39°+24°
+39°+23°
+37°+21°
+39°+23°
+38°+21°
+39°+21°
Prognoză pe 7 zile

Arhive

Klaus Iohannis, întâmpinat cu entuziasm de sute de giurgiuveni

IMG_2951Candidatul ACL la alegerile prezidenţiale din 2014, Klaus Iohannis, a făcut, marţi seara, 16 septembrie 2014, o vizită la Giurgiu, unde a fost întâmpinat cu entuziasm de sute de membri şi simpatizanţi ai formaţiunii politice. Alături de Iohannis s-au aflat Cătălin Predoiu, Răducu Filipescu, Mihai Răzvan Ungureanu, Mihai Voicu, Cezar Preda, Andreea Paul, Mircea Cazan, George Ionescu, dar şi liderii PNL şi PDL Giurgiu, Vasile Mustăţea şi Gheorghe Ştefan.

IMG_3020

În ciuda faptului că era aşteptat la Giurgiu, co-preşedintele ACL, Vasile Blaga, nu a mai fost prezent la întâlnirea cu membrii şi simpatizanţii formaţiunii, desfăşurată la Teatrul Tudor Vianu. În sală au fost prezenţi şi 11 primari de la PNL şi unul de la PDL, consilierii locali şi judeţeni ai PDL şi PNL.

IMG_2998

Marele absent de la eveniment a fost senatorul PNL Lucian Iliescu, care nu se ştie din ce motive nu a participat la întâlnirea cu liderii ACL.

Reprezentanţii formaţiunii au pus un accent foarte mare în discursurile lor pe unitatea în jurul ACL, dar şi pe disputa cu principalul adversar al formaţiunii, PSD, despre care preşedintele PNL Giurgiu, Vasile Mustăţea, a spus că seamănă tot mai mult cu cel de pe vremea lui Adrian Năstase, „acţionând în dispreţul legii şi folosindu-se de orice mijloace”.

IMG_3045

Vom reveni cu amănunte.

 M. Petcu

2 Responses to Klaus Iohannis, întâmpinat cu entuziasm de sute de giurgiuveni

    Advertisement

    Arhive