Get Adobe Flash player
ziare.antena3.ro

Arhive

Lotul naţional al României, locul doi la Campionatul Mondial de Ju Jitsu!

În perioada 2-6 noiembrie, în Abu Dhabi, o parte din sportivi componenți ai Lotului Naţional de Ju Jitsu al României au participat la Campionatul Mondial de Ju Jitsu, unde s-au înscris 1.362 de sportivi din 60 de țări.

În aceasta perioada, sportivi României a obținut 23 medalii (10 de aur, 7 de argint și 6 de bronz), până la aceasta data, (competiția continuă) România ocupând locul doi, pe națiuni, după RJF – locul 1. Sportivi noștri, componenți ai lotului national, care au făcut deplasarea, au obținut următoarele rezultate:*

      1.Creţu Marius a devenit VICECAMPION MONDIAL, obţinând medalia de argint, la fighting – 55kg/U18;

  1. Ristea Teodora a obținut medalia de bronz la fighting – 57kg/U18.
  2. Radu Andrei a obținut locul XIII la fighting – 77 kg/U21.

Felicitări, tuturor celor implicați în obținerea acestor rezultate foarte bune!

Succes în continuare sportivilor noştri, care vor reprezenta România la acest Campionat Mondial!

Advertisement

Arhive