Răzvan Cuc: ”Nu putem priva toţi locatarii unei scări… din cauza câtorva rău-platnici!”
În calitatea sa de preşedinte al Asociaţiei de Dezvoltare Intracomunitară (ADI) „Sănătate asigurată prin apă curată”, Răzvan Cuc, administratorul public al judeţului Giurgiu, nu este de acord cu modul în care APA Service a decis sistarea furnizării apei pe scările unde sunt înregistrate datorii.
Răzvan Cuc a primit, în acest sens, mai multe reclamaţii din partea mai multor preşedinţi ai asociaţiilor de proprietari.
„Am avut discuţii cu domnul director Constantin Preda pentru că nu mi se pare firesc ceea ce se întâmplă. Nu putem priva toţi locatarii unei scări, mă refer la cei care sunt cu plata la zi, din cauza câtorva rău-platnici! L-am rugat să analizeze situaţia şi să găsească soluţii de eşalonare a datoriilor şi de a se lua fiecare caz în parte, pe aceste scări. Dacă în unele cazuri sunt, într-adevăr, sume mari restante, în altele, însă, apa este oprită pentru nişte sume derizorii”, a menţionat administratorul public al judeţului Giurgiu, Răzvan Cuc.













