Get Adobe Flash player
+37
°
C
+38°
+23°
Giurgiu
, 22
+39°+24°
+39°+23°
+37°+21°
+39°+23°
+38°+21°
+39°+21°
Prognoză pe 7 zile

Arhive

Răzvan Cuc şi Elena Dinu, candidații PSD Giurgiu, au ieșit în stradă, la discuţii cu alegătorii

img_1542Doi dintre candidaţii PSD Giurgiu la alegerile parlamentare, Răzvan Cuc şi Elena Dinu, însoţiţi de Marian Mina, preşedintele Consiliului Judeţean Giurgiu, deputatul Florian Nicolae, viceprimarii Ion Dragomir şi Ionuţ Cioacă, consilieri locali şi judeţeni, alături de alţi simpatizanți ai social-democraților au pornit astăzi într-un periplu prin cartierul Tineretului dar şi pe şoseaua Bucureşti, unele dintre cele mai importante zone ale orașului, unde au stat de vorbă cu cetățenii.

img_1597

În cadrul întâlnirilor cu cetăţenii, candidaţii PSD Giurgiu la alegerile parlamentare, Răzvan Cuc şi Elena Dinu, oameni cu o vastă experienţă, fiecare în domeniul său de activitate, au vorbit despre planurile pe care le au în calitate de viitori parlamentari, arătând deschidere faţă de problemele locuitorilor.

img_1586

„Mergem în faţa cetăţenilor, astfel încât aceștia să cunoască cine sunt candidații PSD, să vorbească cu noi în mod direct, deschis și sincer despre problemele pe care le au, despre așteptările pe care le au de la noi, astfel ca după câştigarea alegerilor, împreună să putem face front comun, atât locuitorii cât și cei care vom fi aleși în Parlament, şi împreună să implementăm cele mai bune proiecte pentru oraşul şi judeţul nostru”, a declarat Răzvan Cuc, candidatul propus de social-democrați pentru funcția de deputat de Giurgiu.

img_1604

„În cadrul Programului PSD pentru Sănătate propunem ca întregul sistem de sănătate să fie unul în slujba pacientului: de la Ministerul Sănătăţii, Casele de Sănătate, sistemul de urgenţă, medicul de familie, ambulatoriul de specialitat şi până la spitale. Printre proiectele importante pe care le dorim implementate este şi acela de realuare a Programului Naţional pentru vindecarea bolnavilor de Hepatită C. Acesta a fost demarat în 2015 şi au fost înscrişi 5.700 de pacienţi cu grade foarte avansate ale bolii, respectiv gradul de fibroză F4. Este foarte important de precizat că 99% dintre cei care au fost incluşi în acest program au fost vindecaţi complet”, a precizat dr. Elena Cristina Dinu, candidat PSD la Camera Deputaţilor.

„Avem o echipă foarte bună, cu  oameni noi, avem pe listă tineri, oameni cu foarte multă experienţă şi suntem convinşi că în acest mandat îşi vor aduce aportul la legi şi amendamente care să ne facă cinste nouă celor din municipiul şi judeţul Giurgiu”, a declarat Marian Mina, preşedintele Consiliului Judeţean Giurgiu.

img_1543

Advertisement

Arhive